Sloneczniki

Anniyan (Indie 2005 - tamilski)

Anniyan (Indie 2005 - tamilski)

02-11-2013
- trzy twarze szukającego sprawiedliwości
Reżyseria: S. Shankar (Nayak, Indian/Hindustani)
Scenariusz:S. Shankar
Premiera: 2005
Język:tamilski
Muzyka:Harris Jayaraj
Tytuły: Stranger po ang.; Aparachitidu w telugu; Aparchit in hindi; Nieznajomy; dziwak
Gatunek: thriller psychologiczny
Ocena: IMDb 7,5/10Cd powrotów do filmów przed laty opisanych na wikipedii. Anniyan mimo brutalności obejrzałam w napięciu, z dużą ciekawością, zachwycona potrójną rolą, tym razem Vikrama. odkryłam go w tym filmie. Zaraz potem zobaczyłam go (pełna wdzięczności za wstrząsajacą rolę) w Pithamagan.Chennai. Bramin Ramanujam Iyenger nazywany Ambi (Vikram) pracuje jako prawnik. Oddany Bogu.


Słynie ze swojej uczciwości. Tym bardziej porusza go to, że ludzie wokół niego nie liczą się ani z prawdą, ani z prawem. Omijają je na każdym kroku dając łapówki, nie płacąc podatków, lekceważąc swoją pracę, produkując byle jakie towary. Gdy Ambi jest świadkiem, jak na skraju ulicy stary człowiek wykrwawia się, bo kierowca auta nie chce zawieźć go do szpitala, oburzony rejestruje się w internecie na stronie www.anniyan.com i wylewa swój żal opisując to zdarzenie. Twórca strony, Anniyan obiecuje rozwiązać problem. Ginie kierowca, który nie udzielił pomocy umierającemu. Policjant Prabhakar (Prakash Raj) nie zdążył znaleźć winnego tej zbrodni, gdy z bólem musi mierzyć się z kolejną, której ofiarą pada jego brat. Zbrodnie zawsze są podpisane w sanskrycie nazwami kar opisanych w świętej hinduskiej księdze Garuda Purana. Poprzednia ofiara została stratowana przez bawoły, następna jest spalona na ...patelni, kolejna wyssana przez pijawki. Brutalne mordy się mnożą. Zawsze są karą za złamane praawo.

Tymczasem Ambi zakochany od lat w swojej przyjaciółce Nandini (Sadha) próbuje wyrazić jej swoje uczucia. Rozśmiesza ją tylko swoją sztywnością. Nandini nie widzi, że za jego śmiesznostkami i sztywnościami kryje się od dawna głęboko kochający ją mężczyzna. Woli od niego pewnego swojego czaru zgrywusa i luzaka Remo.


Nie wiedząc, że Remo to ...Ambi. A kim jest Anniyan, który chce wstrząsając społeczeństwem doprowadzić do jego zmiany?


Kim jest ten, który dąży do odnowy Indii krwawo zabijając łamiących prawo?

 To pierwszy tamilski film, do którego zrobiono francuski dubbing. Film był mega-blockbusterem na południu Indii (grano go 240 dni w Tamil Nadu i Andhra Pradesh, oraz 150 dni w stanie Kerala).

PIOSENKI:
Oh Sukumari
Kadhal Yanai
Kannum Kannum Nokia
Iyengaaru Veetu
Andangkaka
Stranger in Black