Sloneczniki

Laysa Laysa (Indie 2002 - tamilski)

Laysa Laysa (Indie 2002 - tamilski)

09-11-2013
 - poślubię cię, gdy już będę wdową
Reżyseria: Priyadarshan (Bhool Bhulaiyaa, Chup Chup Ke)
Tytuł:Lesa Lesa
Role:Shaam, Trisha i Madhavan
Muzyka:Harris Jeyaraj
Język: tamilski
Premiera: 2002
Ocena:IMDb 6.3/10
லேசா லேசாTo cd wspominek - kolejny film opisany kiedyś przeze mnie na wikipedii w ten sposób:


 Film jest remakiem filmu malajalam Summer In Bethlahem z Suresh Gopi, Manju Warrier i Jayaram w rolach głównych. Jego akcja rozgrywa się w uzdrowiskowej miejscowści górskiej w w Utakamand.
 

pl.123rf.com

Film opowiada historię dziewczyny kochanej przez dwóch mężczyzn miłością pełną poświęcenia. Tłem tej historii miłosnej jest dramat studenckiego buntu, walki z powiązanymi z gangsterami politykami i terror jako odpowiedź na przemoc w rozgrywkach przedwyborczych. To pierwszy film, w którym Trisha gra rolę główną.


Nieudacznikowi Chandru (Vivek) ziemia pali się pod nogami, z każdej strony czyhają na niego dłużnicy. On sam uciekając od nich kłamie inwestującemu w niego miliony dziadkowi. Odmalowuje przed nim obraz siebie jako człowieka sukcesu. Pewnego dnia jednak musi zmierzyć się z prawdą. Dziadek z całą rodziną postanawia spędzić wakacje w pałacu wzbogaconego wnuka. Przerażony Chandru błaga o pomoc bogatego przyjaciela. Rakesh (Shaam) zgadza się udawać jego wspólnika pozwalając rodzinie myśleć, że jego dom i posiadłość są własnością Chandru. Wkrótce zostaje przez despotycznego dziadka sprowadzony do roli managera traktowanego jak służący. Jasną stroną tej sytuacji jest obecność wielu pięknych dziewczyn w jego domu. Spośród wszystkich wnuczek starego despoty Rakeshowi wpada w oko niezależna, dokuczająca mu Bala (Trisha).Zakochany poprosiwszy ją o rękę zostaje skonfrontowany z jej bolesną przeszłością. Bala jest już ... żoną człowieka czekającego w więzieniu na wyrok śmierci (Madhavan)...
Dziś najbardziej pamiętam motyw studenckiego buntu i postać (poboczną) zagraną przez Madhavana. Z poczuciem żalu, że nie jesteśmy nie do zastąpienia, że mijamy, a miejsce po nas nie pozostaje puste. Ale w ogóle to komedia. , W swoim czasie jednak obejrzałam ten film z ciekawością.PIOSENKI: