Sloneczniki

Minsaara Kanavu (Indie 1997 - tamilski)

Minsaara Kanavu (Indie 1997 - tamilski)

12-12-2013
 - zakochana prawie zakonnica
Reżyseria:Rajiv Menon (debiut rezyserski operatora Bombay i Guru)
Język:tamilski
Gatunek:dramat miłosny
Muzyka:A. R. Rahman
Role:KajolArvind Swamy i Prabhu Deva
Nagrody: za muzykę, rolę - Kajol, choreografię (Prabhu Deva), Męski i Kobiecy śpiew w playbacku (S. P. Balasubrahmanyam i K.S. Chitra)
Premiera:1997W ramach dorzucania tu tamilskich filmów. Właściwie z tego pamiętam najbardziej Kajol w tamilskim filmie i  taniec  Prabhu Devy.Wracając do czasu, gdy wprowadzałam  przed laty filmy indyjskie na wikipedii, widzę, że obejrzałam wówczas i opisałam set w hindi i zaledwie kilkanaście w tamilskim, jeszcze mniej w telugu. Teraz wyrównuję, ale i tak pozostaje nierównowaga na rzecz hindi.
Film tak  opisywałam na wikipedii przed laty tak:

Film opowiada historię dziewczyny rozdartej między powołaniem zakonnym a ziemską miłością do mężczyzny. Tematem filmu jest budzenie się miłości - miłości, która rodzi się za cenę zdradzonej przyjaźni i miłości, która poświęca sama siebie dla szczęścia ukochanej. Film pokazuje też, jak manipulowanie cudzymi uczuciami staje się pułapką dla własnego serca.

 


Wróciwszy ze studiów w USA Thomas (Arvind Swamy) pragnie przede wszystkim odnaleźć swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Priyę (Kajol). Od lat żyje marzeniami o poślubieniu jej. Ale wychowana w przyklasztornej szkole Priya czuje powołanie, w którym nie ma miejsca na męża. Pragnie pozostać w klasztorze jako przepełniona miłością do Chrystusa zakonnica.


Chce zająć się służbą ludziom. Zanim Priya złoży w ślub czystości, posłuszeństwa i ubóstwa przełożona klasztoru, aby włączywszy się życie na zewnątrz wypróbowała silę swojego powołania, sprawdziła, czy Bóg rzeczywiście woła ja do spędzenia życia w zakonie. Thomas postanawia wykorzystać ten czas wzbudzając w Priyi miłość do siebie.W rozkochaniu jej ma mu pomóc znawca kobiecego serca (i kobiecych wdzięków), marzący o sławie muzyka, fryzjer Deva (Prabhu Deva). Ale Deva przeliczył się manipulując cudzymi uczuciami.


Rozbudzając serce Priyi dla Thomasa sam się zakochuje.


A i w marzeniach Priyi coraz częściej pojawia się obraz radosnego Devy...

 

Autorem muzyki jest sławny tamilski kompozytor filmowy A. R. Rahman, który skomponował też muzykę do takich filmów jak: ‘’Roja’’, Rangeela, Kisna, Swades, Yuva, Water, Rebeliant, Rang De Basanti, Guru, Dil Se, ‘’Nayak: The Real Hero’’, Saathiya, Lagaan, Taal, Zubeidaa, Earth, Tehzeeb, The Legend of Bhagat Singh, ‘’Bombay’’, Kannathil Muthamittal, ‘’Boys’’ czy ‘’Dil Ne Jise Apna Kahaa’’.