Sloneczniki

Arjun (Indie 2004 - telugu)

Arjun (Indie 2004 - telugu)

13-12-2013
 - w obronie honoru siostry
wyreżyserowany przez Gunasekhara (Okkadu i Sainikudu)
Język telugu
film akcji z 2004 roku
za rolę w tym filmie Mahesh Babu został nagrodzony "Nandi Award for Special Jury" (Nagroda Nandi), podobnie jak za role w Rama Kumarudu, Murari, Takkari Donga, Nijam , Wojownik i Athadu.

To ostatni z skopiowanych wpisów, w jakich przed laty przedstawiałam w wikipedii filmy telugu. Niewiele ich i właściwie w kluczu trzech aktorów Mahesha Babu, Prabhasa i Allu Arjuna. Mam nadzieję, że teraz poszukam w telugu czegoś innego. O Arjunie tak pisałam przed laty. Dziś pamiętam z niego najbardziej obrazy świątyni w Maduraj (zobaczę ją na żywo?):

 అర్జున్


Akcja rozgrywa się w Hajdarabadzie.


Arjun (Mahesh Babu) i Meenakshi są parą kochającego się rodzeństwa. Właśnie zdają egzaminy końcowe w college'u. Podczas gdy rodzice zastanawiają się nad zaaranżowaniem dla córki odpowiedniego małżeństwa, Meenakshi zwierza się bratu, że jej sercu bliski jest kolega z college'u. Nieśmiały Uday dopiero po powrocie ze studiów do domu odważa się wyznać w liście miłość do Meenakshi. Arjun jest wzburzony, że Uday (przymuszany przez rodziców do małżeństwa) proponuje Meenakshi ucieczkę z domu. Uday pragnie poślubić potajemnie Meenakshi. Arjun, któremu na sercu leży szczęście siostry, jedzie z nią i z rodzicami do Madurai


w Tamil Nadu.


Tam, na oczach zdumionych rodziców Udaya, dodaje mu odwagi w walce o własne szczęście. Wbrew woli rodziców, Uday poślubia Meenakshi.

Film zawiera 6 piosenek skomponowanych przez Mani Sharma:

  1. Okka Matta
  2. Oh Cheli 
  3. Mudhura Madhura ( w światyni)
  4. Raa Raa (przed świątynią)
  5. Hey Pilla
  6. Dum Dumare (w świątyni)