Sloneczniki

Kabul Express (Indie 2006 - hindi)

Kabul Express (Indie 2006 - hindi)

07-07-2014
 - droga przez Afganistan
Ten film bardzo mi się przed laty podobał. Do dziś myśląc o Afganistanie widzę  go przez pryzmat bardzo sugestywnych obrazów "Kabul Express". Polecam.
Tak przedstawiałam go jeszcze wtedy  anonimowo w marcu 2007 na wikipedii:Kabul Express
dramat bollywoodzki i thriller
wyreżyserowany w 2006 roku
przez twórcę dokumentalnych filmów o Afganistanie Kabir Khana. (
 New York, Ek Tiger Tha)
W rolach głównych indyjscy aktorzy John Abraham i Arshad Warsi, pakistański aktor Salman Shahid i afgański aktor Hanif Hum Ghum.

IMDb 6.9/10 Tematem filmu jest wspólna podróż przez Afganistan pozostających w konflikcie dwóch Indusów, Afgańczyka, Amerykanki i Pakistańczyka. Między nimi powstają specyficzne relacje wypełnione strachem, wrogością, ale z czasem i rodzącym się współczuciem i bliskością.W listopadzie 2002 roku dwóch indyjskich dziennikarzy telewizyjnych Suhel Khan (John Abraham) i Jai Kapoor (Arshad Warsi)jadą do Afganistanu, aby przeprowadzić wywiady z walczącymi talibami. Znajdują kraj w dramatycznej sytuacji. Trwa wojna domowa. Aby móc swobodnie przemieszczać się po kraju wynajmują afgańskiego przewodnika, który jednocześnie służy im jako kierowca jeepa (tytułowy "Kabul Express"). W końcu udaje im się poznać osobiście walczącego taliba, ale w nieoczekiwany dla siebie sposób. Zostają sterroryzowani przez Imrana Khana Afridi (Salman Shahid), który liczy, że jazda ich jeepem umożliwi mu przedostanie się do granicy Pakistanu i ucieczkę z kraju rozliczającego się z przegrywającymi talibami...

Ciekawostki: