Sloneczniki

Strangers (Indie 2007 - hindi)

Strangers (Indie 2007 - hindi)

13-10-2016
 - ty zajmij się moją żoną, ja twoją
Reż. Anand Rai debiut (potem Raanjhanaa, Tanu Weds Manu, Tanu Weds Manu Returns, Thodi Life Thoda Magic)
hindi
2007
thriller
tłum. Obcy
remake filmu Alfreda Hitchcocka  z 1951 roku pt. Nieznajomi w pociągu.


http://www.filmytown.com/strangers4.jpg

W czerwcu 2008 opisałam go na wikipedii. Teraz obejrzawszy Tanu Weds Manu Returns przypomniałam  sobie debiut Ananda Rai. Zapamiętałam mroczny klimat filmu i Jimmiego Shergilla.

http://media.indiatimes.in/media/content/2015/May/09cp_anand_jpg_1480613g_1433061292_725x725.jpg

  Kopiuję z mojego wpisu na wikipedii:


  Film opowiada historie dwóch mężczyzn, którzy poznawszy się przypadkiem w pociągu rzucają sobie wyzwanie. Opowiedziawszy sobie historie swoich nieszczęśliwych małżeństw decydują się na morderstwo doskonałe. Każdy z nich ma zabić żonę tego drugiego.
W pociągu wyruszającym z Londynu spotyka spotyka się w przedziale dwóch nieznanych sobie mężczyzn. Oboje są Indusami żyjącymi w Anglii.  Przed nimi kilka godzin wspólnej podróży, więc zaczynają sobie opowiadać historie swoich nieszczęśliwych małżeństw. Rahul (Jimmy Shergill) jest pisarzem, który przezywa akurat okres niemocy twórczej. Bezrobotny, niezadowolony z siebie, przybity niewierzącą w niego żoną, ucieka w alkohol. Preity (Nandana Sen) rani go kolejnymi zdradami noce spędzając poza domem. Sanjeev Rai (Kay Kay Menon) jest biznesmenem, który 15 lat temu stracił w wypadku 6-letniego synka. Amita. Od tego czasu doświadcza samotności u boku żony (Sonali Kulkarni) żyjącej w pół urojonym świecie. Wciąż świętującej urodziny nieżyjącego synka. Obydwaj mężczyźni są umęczeni życiem w nieszczęśliwym związku. Nie wyobrażają sobie jednak porzucenia swych żon i rozwodu, absolutnie odrzucanego przez rodzinę i środowisko Indusów,  którym żyją. Stąd pomysł rozwiązania problemu poprzez śmierć. Sanjeev wpada na pomysł morderstwa doskonałego. Rahul miałby zabić jego żonę Nandini, a on żonę Rahula, Preity.