Sloneczniki

Krazzy 4 (Indie 2008 - hindi)

Krazzy 4 (Indie 2008 - hindi)

16-12-2017
czyli Zespół Szaleńców po indyjsku


Przeniesiony tu z blogu Zahry (valley-of-dance) jej  post  z 10 grudnia 2008 1 października  2008;  w związku z zamknięciem blogów przed onet w styczniu 2018 - w 10 lecie istnienia blogu Zahry.

Produkcja:    Rakesh Roshan,  Sunaina Roshan
Reżyseria:    Jaideep Sen
Scenariusz:    Ashwani Dhir
Muzyka:    Rajesh Roshan
Obsada:    Juhi Chawla, Arshad Warsi, Irfan Khan, Rajpal Yadav, Suresh Menon, Dia Mirza, Rajat Kapoor
Czas trwania:    110 min.

 

http://media1.santabanta.com/full1/Bollywood%20Movies/Krazzy%204/kra2d.jpg


Mamy oto czterech szaleńców:
1.
Dr Mukherjee (Irfan Khan) – obsesyjnie wypatruje czystości; jest przekonany, że jest lekarzem, zawsze ma przy sobie podkładkę na ewentualne diagnozy.
2. Dabboo (Suresh Menon) – nikomu nie robi krzywdy, siedzi cichutko i ciągle się uśmiecha. Jakaś trauma z dzieciństwa nie pozwala mu przemówić; właściwie odnosi się wrażenie, że zatrzymał się na etapie dzieciństwa.
3. Gangadhar (Rajpal Yadav) – maniak na tle patriotyzmu; jest przekonany, że ma misję do spełniania, którą zlecili mu Nehru i Gandhi.
4.
Raja (Arshad Warsi) – cierpi na napady agresji; nie ma rzeczy, która nie wyprowadzałaby go z równowagi.

Cała ta czwórka pod opieką swojej pani psychiatry (Juhi Chawla) wsiada do auta, aby zabawić się na meczu krykieta. Podczas postoju ich opiekunka zostaje porwana, a oni pozostają sami sobie. Zagubieni w zewnętrznym świecie, postanawiają ją odnaleźć.

 

http://photogallery.indiatimes.com/photo/2897987.cms 


Kto nie widział, niech się raduje. Bardzo słabe, oj bardzo bardzo słabe. Mam skróconą wersję, a jakby mimo wszystko za długą.
Bez podglądu się nie obeszło. Gościnnie występują Shahrukh Khan, Rakhi Sawant i Hrithik Roshan. Tylko ten ostatni wypadł na prawdę dobrze. Co tu dużo mówić – Hirthik nie ma sobie równych (w tańcu oczywiście). Shahrukh Jackson wyraźnie potraktowany marketingowo, pojawia się w zupełnie „nieoczekiwanym” momencie.
Chyba nie potrzebnie, a może i potrzebnie? Zależy od współczynnika równoleżnika. Nie wiem jak opisać fabułę, bo jakby jej nie było. Po prostu czterech Innych chce zadzwonić, skorzystać z toalety, opracować plan zemsty i odbić zakładniczkę. Oceniając poziom aktorstwa, każdy zagrał jak mu się chciało. Pytanie tylko do Irfana: Kyun?! Reszta pasuje tam jak znalazł.
Jak na film nie jest najgorszy, ale jak na komedię to lipa. Ma parę średnio-dobrych momentów, ale w całej krasie nudzi. Jeśli mimo wszystko ktoś bardzo chce się z nim zmierzyć, z dobroci serca życzę (na prawdę szczerze) dobrej zabawy.

  

 

Nie wiem komu polecić    Trudne zadanie. Dla SRK? Oto klip – powinno wystarczyć: Break Free

Dla Hirthika? Proszę bardzo: Krazzy 4

Dla Rakhi? Nie ma sprawy: Dekhta Hai Tu Kya

https://i.ytimg.com/vi/mvUtws8rx3c/hqdefault.jpg

Oficjalna strona: http://www.krazzy4film.com/