Sloneczniki

Chopsticks (Indie 2019 - język hindi)

Chopsticks (Indie 2019 - język hindi)

30-06-2019
- chińskimi pałeczkami w slumsach Mumbaju

Reż. Sachin Yardi

IMDb 6.5/10

Pol. . tytuł: Pałeczki

język hindi

2019

trailer

Nirma (Mithila Palkar) to naiwna panienka w Mumbaju.  Osaczona telefonami mamy. Daje kluczyki od nowego tylko co poświęconego w świątyni  auta komuś nieznanemu z prośbą o zaparkowanie go.  Ukradzione natychmiast auto

próbuje pomóc jej odzyskać pewien mieszkający w wieżowcach  w trakcie budowy  oszust (Abhay Deol). Jego pasją jest gotowanie, a źródłem zarobkowania otwieranie każdego zamku.  W trakcie poszukiwań oszust przyjmuje wobec niej rolę guru uczącego ją wychodzenia naprzeciw trudnościom, szukania wyzwań...

Jeszcze od Ahista Ahista obecność Abhaya Deola

traktuję jako obietnicę ciekawego filmu. Nietypowego i ciekawego. Ten też jest nietypowy, ale niestety nieciekawy. To, co ma być tajemnicze wydaje się być splątane. Humor naciągany.  Moja ulubiona przemiana  owszem  - JEST, ale w relacjach brakuje dynamiki, historii. Historię naszpikowano złotymi myślami typu: ""Jeśli jesteś po uszy w gównie, to przemień to w nawóz".

Film  Sachina Yardiego

to komedia z obrazami korka ulicznego z powodu agitacji przedwyborczej, pracy dzieci, zwiedzania slumsów Dharavi przez Chińczyków, z którymi bohaterka (tłumaczka z mandaryńskeigo) żartuje, że więcej tu produkują podróbek niż w samym Chinach. Znajdziemy tu też  narzekanie na film Slumdog, którego sława uczyniła ze slumsów Dharawi cel wycieczek.

Przyjemność sprawia mi ujrzenie Abhaya Deola,  pewną też Mithili Palkar, którą poznalam w Karwaan znanych mi okolic świątyni Mahalakszmi.

PIOSENKI
_ MUjhe Main Naya Sa

- Dil Uda Patang Sa

- Bahubali

CYTAT:

- "One mistake gam over"