Sloneczniki

Qismat (Indie 2018 - pendżabski)

Qismat (Indie 2018 - pendżabski)

26-02-2020
- jeśli pada deszcz, to oznacza to  miłość
Reż. Jagdeep Sidhu (Shaada, Surkhi Bindi, Sufna)
2018
jezyk pendżabski
tytuł: Los
romedy - romantyczna komedia
IMDb 8.5/10
z
Opisując ostatnią podróz po Indiach  krążę właśnie wokół Ćandigarh, stąd pomysł, by obejrzeć Qismat, którego akcja rozgrywa się  w wiosce pendżabskeij i w Ćandigarh, do którego bohater przyjeżdża studiować, a znajduje miłość życia.
Film jest nagrodzonym debiutem scenarzysty Jagdeepa Sidhu.
Scenariusz filmu napisał on z myślą o Boolywood. Licząc, że ktoś go zrealizuje w języku hindi. Gdy kolejno z roli Shivy  rezygnowali najbardziej wzięci młodzi aktorzy Bollywoodu (Sushant Singh Rajput, Aditya Roy Kapoor, Varun Dhavan, Ayushmann Khurrana, Vicky Kaushal i Karthik Aaryan) przejaciele przekonali go, by sam wyreżyserował swoją historię. W ojczystym języku pendżabskim obsadzając w roli głównej swego przyjaciela, piosenkarza sikhijskiego Ammy'ego Virca.
Na stronie mam opisane zaledwie dwa filmy pendżabskie Tera Mera Ki Rishta i Yaraan Naal Baharaan.  Oba z za starym na  pierwszą miłośc Jimmym Shergillem. Qismat jest inny. Robi wrażenie. porusza. Oczywiście tu też jesli jest miłość, to odpowiedzią na nią jest niezgoda rodzica. Jeśli w Indiach wybieramy między miłością a rodziną, to wybór jest jasny. Miłość czeka rozstanie. The feel of Qismat, the film, is something like the song; it has love and separation so we decided to name the film Qismat, powiedział o nim owórca głównej roli, który wczesniej nagrał wideclip ze swoją  piosenką piosenka Qismat.
Zanim jedak dojdzie do rozstania
jesteśmy świadkami czyjegoś zakochania, uwodzenia w radosnym tańcu, powolnego budowania bliskości spojrzeniem, słowem, czynem. Shiva swoją Bani broni przed człowiekiem, który ją upokorzył, śpiewa dla niej, droczy sie z nią, przedziera się ku niej z wyznaniem w liście, ma odwagę stawić czoła jej ojcu oburzonemu, że ktoś śmiał podnieśc oczy na jego córkę.
Wierzę im obojgu. Wiarygodni sa i  i Ammy Virc
i Sargun Mehta. szcerzy, prawdzili w radości
 
 

PIOSENKI

- Dholna

- Gallan Teriya

- Avaaz