Sloneczniki

Viruddh... Family Comes First (Indie 2005 - hindi)

Viruddh... Family Comes First (Indie 2005 - hindi)

08-10-2017
  - w imię syna

Reż.Mahesh Manjrekar (Astitva, Vaastav: The Reality, Pitaah, Rakht)

dramat rodzinny i społeczny

tytuł: Przeciwko... Rodzina jest najważniejsza

język hindi

2005

 W rolach głównych Amitabh Bachchan, Sharmila Tagore, Sanjay Dutt i John Abraham.

http://www.watchonlinemovies.com.pk/wp-content/uploads/2017/08/Viruddh...-Family-Comes-First-2005-Full-Movie.jpg

Poniżej kopia z mojego postu sprzed lat, w którym przedstawiałam ten film na wikipedii.

 

To jeden z nielicznych w Bollywoodzie filmów bez przerywania (bądź dopełniania) akcji tańczonymi piosenkami. Tematem filmu jest pochwała rodziny, siła więzi w małżeństwie, między rodzicami a ich dorosłym synem, ale i krzywda, ból straty, a także walka o sprawiedliwość i prawdę.

 

Maharasztra. Idylla starzejącego się małżeństwa Vidhyadhara Patwardhana (Amitabh Bachchan) i Sumitry Patwardhan (Sharmila Tagore). Podają sobie leki. Uśmiechają się do siebie. Razem się modlą oddając cześć hinduskiemu Bogu Ganeśowi.

http://s3.india.com/wp-content/uploads/2014/08/1v.jpg

 

Razem co tydzień czekają na telefon z Londynu. Cieszą się słysząc głos swego jedynego syna Amara (John Abraham). Ona go nie wypuszcza z domu bez błogosławieństwa i bez czapki. On próbuje ją oszukiwać, nie nosząc jej. Ona się złości bojąc o jego zdrowie. On biega po parku spotykając się tam z przyjaciółmi. Drobiazgi świadczące o miłości. Czułość w spojrzeniach. Rozbawienie sobą. Idyllę przerywa tylko czasem huk pracującego obok warsztatu, ale i jego muzułmański właściciel Ali (Sanjay Dutt) z czasem staje się ich przyjacielem. Życie we dwoje przerywa przyjazd niewidzianego od dwóch lat syna.

https://i.ytimg.com/vi/W9QTcsdGeXI/0.jpg

Amar przywozi z Londynu swoją przyszłą żonę Jenny. Mimo że nie mówi w hindi, Jenny przypada do serca rodzicom. Po ich ślubie w świątyni hinduskiej cieszą się obecnością nie tylko syna, ale i córki. Radośnie przygotowują dom na urodziny Amara, nie podejrzewając, że za chwilę ich uśmiechy zamienią się w łzy.